Kolejną motywacją do wzięcia udziału w aukcji, która dotyczy rzadkiej monety kolekcjonerskiej jest aspekt niskiego nakładu produkcji. Oznacza to , że nie ma wielu egzemplarzy takiej monety, a jeden z nich jest właśnie sprzedawany. Można rzec, że to jest doskonała i znakomita okazja. Trzeba tylko z niej skorzystać i pokazać, że dla nas to jest pewnego rodzaju szansą na to , aby pozyskać coś nowego i tym samym unikalnego do naszej kolekcji. Banknoty i monety kierują się takimi nakładami finansowymi.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Zarówno jednych, jak i drugich może nie być wiele. Wtedy numizmatycy wręcz walczą o takie monety i starają się pozyskać je za wszelką cenę. Bywa i tak, że dla hobby możemy poświęcić bardzo dużo. To jest pewien problem, gdyż nie możemy się zapędzić. Nasza rodzina nie może zostać sprowadzona na skraj bankructwa tylko przez to, że nasze hobby było ważniejsze. Numizmatyk musi jednak mieć w swoim życiu pewne priorytety, które akurat w tym przypadku nie dotyczą ani numizmatyki , ani monet o niskim nakładzie produkcji.


Takie monety są najpopularniejsze i często poszukiwane przez numizmatyków, którzy chcą zasilić swoją kolekcję kolejną prestiżową i bardzo drogą monetą. Chodzi nam o te krążki metalowe, które nie są spotykane w każdej kolekcji numizmatycznej. Jest bardzo ciężko dostać w swoje ręce takie monety. Dlatego trzeba wznowić poszukiwania i nie poddawać się po pierwszych nieudanych próbach. Rzadko spotykane monety to przede wszystkim prestiż. Tak numizmatyka określa tego typu monety i banknoty.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Z papierowymi środkami pieniężnymi jest tak samo. One również mogą być unikalne. Każda dziedzina posiada standardowe i bardzo prestiżowe elementy. Jednak od razu możemy także wskazać na pewne rodzynki, czyli rarytasy, które tworzą dziedzinę i sprawiają, że chcemy dalej ingerować w poszukiwania. Takimi rodzynkami w numizmatyce są rzadko spotykane kolekcjonerskie monety , które nigdy nie trafiły do obiegu. One były i są produkowane tylko dla numizmatyków. Dlatego nie każdy chętnie pozbywa się ich ze swoich kolekcji.