Emitenci muszą stosować zabezpieczenia. W przeciwnym razie każdy mógłby podrabiać monety i banknoty , a to nie jest wcale dobre dla gospodarki kraju i dla samego państwa. Dawniej jednak nikt nie podrabiał banknotów i monet. Dlaczego? Ponieważ nie było takiej potrzeby. Dopiero rozwój techniczny o ciągła pogoń za pieniędzmi pokazały, że musimy stosować zabezpieczenia przy banknotach. Monety raczej nie są podrabiane. Dlatego nie ma obaw, że trafią one w obieg.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Sama produkcja monet jest bardzo kosztowna i wymaga specjalnych przyrządów, których fałszerze nie mają. Przy banknotach jest prościej. Teoretycznie tak jest. Zabezpieczenia to utrudniają i bardzo często zdają egzamin. Numizmatyka także zajmuje się takimi zabezpieczenia . Specjalista od razu wie, jakie zabezpieczenie ma dana waluta. Oznacza to , że jednak dla fałszerza jest nie do podrobienia, a druga jest w zasięgu ręki. Polskie pieniądze nie należą do najtrudniejszych , ale także i nie są najłatwiejsze do podrobienia. To dobra wiadomość.


Czy papierowe środki płatnicze zawładną naszym światem? Dziś dla pieniędzy wiele osób robi rzeczy, które nigdy nie powinny być nawet wypowiedziane. Niestety, ale to pokazuje, że pieniądz ma ogromną moc i może przekonać nie jedną osobę. Oznacza to, że postrzeganie banknotów w życiu ludzkim jest różnorodne. Jedni podejdą do tego ze spokojem i umiarem , a inni wręcz przeciwnie. To zależy przede wszystkim od tego, jak spoglądamy na banknoty i jak wiele posiadamy ich w swoim portfelu.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Gdy nie mamy pieniędzy, a sytuacja życiowa zmusza nas do wydania kolejnej sumy- możemy posunąć się nawet do zbrodni i do rzeczy, o których normalnie nawet byśmy nie pomyśleli. To jest doskonały przykład, który ukazuje, że zdeterminowany człowiek dla pieniędzy zrobi bardzo dużo. Niekiedy chodzi nawet o zabicie drugiego człowieka. Postrzeganie banknotów staje się więc przekleństwem. Numizmatyk dla upragnionej monety lub banknotu także zrobi bardzo dużo. To już nie pasja, ani tym bardziej hobby. To raczej obsesja.