Monety na świecie


Na świecie monety spełniają takie same zadania i funkcje, jak w naszym kraju. To , że są inne i mają nieco inne nominały nie przeszkadza w tym , aby pokazać cel oraz fenomen monet. Niestety, ale nie każdy kantor pozwala na wymianę monet. Dajmy dla przykładu- posiadamy monety waluty euro. Niestety, nie uda się nam ich wymienić na polskie pieniądze. Kantory bardzo często przyjmują tylko i wyłącznie papierowe banknoty.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

To jest problem, gdyż nie każdy może tak samo podejść do kwestii posiadania banknotów w swoim portfelu. Moneta to także pieniądz. Jednak wielu ludzi twierdzi, że takie metalowe krążki ze względu na małą wartość są po prostu dyskryminowane i pozbawione prestiżu. Oznacza to , że ludzie ich nie respektują. Każdy pieniądz trzeba szanować. W przeciwnym razie nie będziemy mogli zacząć zbierać takich finansów. Numizmatyka szanuje zarówno monety i banknoty. Nawet wtedy, gdy kolekcja dotyczy tylko monet. Nie każdy jednak jest numizmatykiem i nie każdy rozumie takie podejście względem monet.

Monety z drewna


Monety z drewna to kolejny ewenement, który jest zaliczany do niekonwencjonalnych monet. Takie monety pochodzą z Konga. Jednak drewno nie nadaje się do profesjonalnej i łatwiej obróbki . Tu nie wystarczy podgrzać drewna i wybić na nim informacje o emitencie. Ciężka i rzemieślnicza praca miała swój cel. Wycofano takie monety. Drewno nie było tym standardem, który nadawał się do produkcji. To nie oznacza, że nie próbowano kiedykolwiek stworzyć nieco innych monet.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

To pokazuje, że finanse nie zawsze były takie same. Numizmatyka ma więc wiele standardów, które są określane. Drewno jednak bardzo szybko się niszczyło i nie było trwałe. To oznacza, że w żadnej numizmatycznej kolekcji nie znajdziemy monety z drewna. Ona po prostu nie przetrwała do naszych czasów. Owszem, możemy stworzyć taką monetę na wzór tych, które dawniej były wykorzystywane przez ludzi. Jednak to nie będzie to samo. Numizmatyka nie zawsze zadowala się podrobionymi monetami. Tylko oryginalne standardy są tu potrzebne i respektowane.