Awers i rewers


Awers oraz rewers to strony monet. Awers jest przednią stroną monety, która może dawać nam wiele informacji. Rewers to odwrotna strona, która przedstawia jedynie wartość, czyli nominał. Jednak rewers posiada także inne właściwości. Tam stosuje się wiele zabezpieczeń. To dla banknotów jest bardzo ważne, gdyż to one są najczęściej podrabiane. Widać, że nie można pozostawić bez opieki pieniędzy. Dlatego emitent cały czas stara się chronić banknoty oraz monety  Z metalowymi krążkami nie ma problemu. Takie znaki finansowe nie są podrabiane.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Proces produkcji jest po prostu za trudny i tym samym nieopłacalny. Monety nie przedstawiają tak wielkich wartości. Awers i rewers to terminy, które dotyczą zarówno monet, jak i banknotów. Dzięki temu numizmatyka także może określić pewne informacje oraz inne tego typu potrzebne elementy, które dotyczą analizowanego banknotu lub monety. Wszystko po to, aby odkryć prawdę o trzymanym w ręce środku płatniczym. Numizmatyków można porównać do detektywów. Jednak cele są nieco inne.


Metalowe monety są popularne w wielu krajach. One są praktycznym środkiem płatniczym, który pełni rolę dopełnienia dla banknotów. Zupełnie inaczej monety są traktowane w numizmatyce. To jest pewnego rodzaju fenomen. Moneta w numizmatyce jest tym, czym każdy się pasjonuje. To także środek płatniczy, który jest bardzo często kolekcjonowany i pielęgnowany. Zupełnie inaczej, niż banknoty. Życie codzienne pokazuje nam coś innego. To banknoty wynoszone są na piedestał. Wszystko za sprawą nominałów i wartości.

Zdjęcie znalezione na stronie Publicdomainpictures.net

Banknot może więcej, niż pojedyncza moneta. Jest także znacznie lżejszy i tym samym wygodniejszy. Numizmatyka nie bierze pod uwagę tego typu struktur. Dla niej liczy się data pochodzenia oraz historyczne ujęcie, które w tej chwili jest motywem przewodnim. Nie można zapominać o takich standardach, które poróżniają finanse i numizmatykę. Postrzeganie banknotów i monet przez poszczególne dziedziny jest zupełnie inne. To kolejny plus dla takiej dziedziny numizmatycznej. Ona jest niekonwencjonalna.