Polska czeka u progu nowej waluty. Nasz kraj ma plany oraz ambitny cel, który dotyczy wejścia do strefy euro. Dla numizmatyków to wiadomość, która jest raczej pozytywna. Będziemy mogli poszerzyć swoją kolekcję o te banknoty, które są aktualnie w obiegu od tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego szóstego roku. Tyle lat istnieje nasz polski złoty, który aktualnie jest wydawany na terenie naszego kraju. Euro będzie zupełnie inną walutą. Oznacza to pewne zmiany nie tylko w gospodarce, ale także i przemyśle oraz innych dziedzinach.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Oczywiście, na początku będziemy mieli przelicznik. Z pewnością przy pierwszym okresie od wejścia Polski do strefy euro ceny będą podawane zarówno w polskich walutach , jak i europejskich. Wtedy będziemy mieli możliwość kupna tego, co nam potrzebne za pomocą obecnej waluty. Jednak państwo systematycznie będzie skłaniało nas do wymiany waluty, a to będzie problem. Nie zawsze kurs jest taki korzystny. Dlatego trzeba się nad tym bardzo mocno zastanowić. Być może wymiana naszych pieniędzy wcześniej zda egzamin.


Emitent przekazuje plany oraz strategie działania dla wiadomości publicznej. Po co? Aby numizmatycy mogli przygotować się na aukcje oraz na kupno kolejnego wydania kolekcjonerskiego. To jest korzystna informacja dla tych, którzy czekali na to wydanie z utęsknieniem . To także pewna pomoc dla każdego kolekcjonera. Wtedy wiemy, ile będzie kosztować taka moneta lub banknot. Możemy się na to przygotować. Gorzej jest wtedy, gdy cena nie jest mała, a my nie mamy pieniędzy.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Nie powinniśmy rujnować naszych oszczędności i finansów tylko dlatego, że emitent wydaje jedną monetę. To nielogiczne. Miłość do numizmatyki nie powinna być większa, niż miłość do naszej rodziny i do jej członków. Ranimy tym samym nie tylko naszych bliski , ale także siebie. Dlatego warto jest mieć odłożone własne pieniądze z własnych wyrzeczeń. Wtedy nikomu nie przeszkadzamy i nikt nam nie będzie mógł narzucić tego , że nasz pasja ingeruje w życie codzienne rodziny. Tak nie będzie. Numizmatyk musi sam podejmować decyzje w sprawie własnej pasji. W przeciwnym razie nie będzie on czerpał z niej jakiejkolwiek satysfakcji.