Monety z drewna


Monety z drewna to kolejny ewenement, który jest zaliczany do niekonwencjonalnych monet. Takie monety pochodzą z Konga. Jednak drewno nie nadaje się do profesjonalnej i łatwiej obróbki . Tu nie wystarczy podgrzać drewna i wybić na nim informacje o emitencie. Ciężka i rzemieślnicza praca miała swój cel. Wycofano takie monety. Drewno nie było tym standardem, który nadawał się do produkcji. To nie oznacza, że nie próbowano kiedykolwiek stworzyć nieco innych monet.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

To pokazuje, że finanse nie zawsze były takie same. Numizmatyka ma więc wiele standardów, które są określane. Drewno jednak bardzo szybko się niszczyło i nie było trwałe. To oznacza, że w żadnej numizmatycznej kolekcji nie znajdziemy monety z drewna. Ona po prostu nie przetrwała do naszych czasów. Owszem, możemy stworzyć taką monetę na wzór tych, które dawniej były wykorzystywane przez ludzi. Jednak to nie będzie to samo. Numizmatyka nie zawsze zadowala się podrobionymi monetami. Tylko oryginalne standardy są tu potrzebne i respektowane.

Monety z plastiku


W kolekcjach numizmatycznych trudno jest spotkać monety z plastiku. Dlaczego? Ponieważ one nie przetrwały do naszych czasów. Na Wyspach Kokosowych produkowano i tworzono takie monety. One nie zawsze były jednakowe. Obróbka plastiku w dawnych czasach nie była wcale taka prosta. Tworzono więc znaki pieniężne, które bardzo szybko się niszczyły. Trzeba było zmienić ten standard. Monety jednak nie dotrwały do współczesnych czasów. Numizmatyka jedynie przekazuje nam informacje o istnieniu w dawnych czasach takich monet.

Zdjęcie znalezione na stronie Publicdomainpictures.net

To także jest pewne zobrazowanie rozwoju oraz tego , z czego były wykonywane takie ikony pieniężne. Plastik to nie jedyny materiał, który był podstawą przy produkcji monet. Inne standardy także były widoczne. Trzeba jednak dobrze do tego podejść i zgłębić się w tajniki i wiedzę numizmatyczną. Wtedy dowiemy się wielu ciekawych rzeczy zarówno o tej dziedzinie, jak i o monetach, które już nie są w obiegu. Jednak na zawsze pozostaną one w pamięci oraz tym samym w książkach numizmatycznych. Historii przecież nie da się zmienić.