Monety z plastiku


W kolekcjach numizmatycznych trudno jest spotkać monety z plastiku. Dlaczego? Ponieważ one nie przetrwały do naszych czasów. Na Wyspach Kokosowych produkowano i tworzono takie monety. One nie zawsze były jednakowe. Obróbka plastiku w dawnych czasach nie była wcale taka prosta. Tworzono więc znaki pieniężne, które bardzo szybko się niszczyły. Trzeba było zmienić ten standard. Monety jednak nie dotrwały do współczesnych czasów. Numizmatyka jedynie przekazuje nam informacje o istnieniu w dawnych czasach takich monet.

Zdjęcie znalezione na stronie Publicdomainpictures.net

To także jest pewne zobrazowanie rozwoju oraz tego , z czego były wykonywane takie ikony pieniężne. Plastik to nie jedyny materiał, który był podstawą przy produkcji monet. Inne standardy także były widoczne. Trzeba jednak dobrze do tego podejść i zgłębić się w tajniki i wiedzę numizmatyczną. Wtedy dowiemy się wielu ciekawych rzeczy zarówno o tej dziedzinie, jak i o monetach, które już nie są w obiegu. Jednak na zawsze pozostaną one w pamięci oraz tym samym w książkach numizmatycznych. Historii przecież nie da się zmienić.


Mennica to miejsce, które od razu kojarzone jest z monetami oraz metalowymi krążkami finansowymi . Oznacza to , że mamy do czynienia z wieloma miejscami, które są manufakturami w dziedzinie tworzenia monet. Dziś produkcja odbywa się nieco inaczej. Fabryki są zautomatyzowane. Oznacza to , że człowiek jest tylko jednym małym trybikiem w całym procesie produkcji. Wszelkie inne prace wykonywane są za pomocą maszyn, które wybijają oraz określają daną monetę.

Zdjęcie znalezione na stronie Publicdomainpictures.net

Dawniej w mennicy produkowano monety jedynie ludzkimi rękoma. Niestety, ale to nie była łatwa i precyzyjna praca. Oznacza to, że niektóre monety były zupełnie inne, niż zaplanowano. Manufaktury jednak cechują się taką unikalnością. Mennice tym samym produkowały monety, które nie były jednakowe. To dodawało im uroku oraz prestiżu. Dawniej jednak uznawano to za defekt. Wszystko zmienia się wraz z biegiem czasu. To, co dawniej było niekorzystne- dziś zmienia się w bardzo drogi standard. Monety produkowane w specjalnych manufakturach są tego doskonałym i nie jedynym przykładem.