Numizmatyka – od czego zacząć?

Numizmatyka jak niemalże każde poważne hobby wymaga od osoby zainteresowanej tą tematykę sporo czasu oraz zaangażowania w temat. Nie wystarczy bowiem lubić patrzeć na monety i trzymać je w albumach, chociaż trzeba zaznaczyć, że jest to już bardzo obiecujący początek.

Numizmatyka - zdjęcie znalezione na stronie Panoramafirm.pl
Numizmatyka – zdjęcie znalezione na stronie Panoramafirm.pl

Bez znaczenia czy numizmatyka ma być dla delikwenta hobby czy sposobem na zysk musi on pamiętać o tym, że bez poświęcania odpowiedniej ilości czasu na czytania oraz przynajmniej minimalnej ilości środków na fachowe książki wszystko najprawdopodobniej w szybkim tempie zamieni się w niwecz a ekscytacja szybko przemieni się we frustrację i gniew z powodu niepowodzeń w próbach wzbogacenia kolekcji o nowe eksponaty. Trzeba pamiętać, że nic tak nie cieszy numizmatyka jak posiadanie rzadkiego i bardzo cenionego banknotu lub monety, szczególnie jeżeli uda się go zdobyć dzięki własnej wiedzy i spostrzegawczości.

Trzeba pamiętać o pielęgnowaniu w sobie podstawowych, niezbędnych cech jak spostrzegawczość, pęd do wiedzy czy rozwój zmysłu inwestycyjnego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *