Moneta – Amerykański Orzeł

Amerykański Orzeł – moneta bulionowa o wadze jednej uncji (31,1035 grama) to jedna z najbardziej popularnych złotych monet bulionowych na świecie. Inwestorzy i kolekcjonerzy ochoczo decydują się na lokowanie swego kapitału w złocie w tej właśnie formie.  Złote monety bulionowe to nie tylko doskonałe zabezpieczenie kapitału przed inflacją i dobra inwestycja, ale również świetny pomysł na elegancki i prestiżowy prezent dla kogoś wyjątkowego. Złote monety bulionowe zgodnie z prawem amerykańskim muszą być wytwarzane z surowców wydobywanych w USA. Amerykańskie orły wybijane są więc z 22 karatowego złota.

Zdjęcie znalezione na stronie Gumtree.pl

Jeżeli chodzi o cenę to jest ona dość przystępna dlatego estetycznemu Amerykański Orzeł cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób lokujących kapitał w metale szlachetne, ale także kolekcjonerów. Ponadto jest on estetycznie wykonany. Co ciekawe, moneta ta posiada gwarancję Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki odnośnie wagi i czystości kruszcu, z którego jest wyprodukowana. Na awersie Amerykańskiego Orła znajduje się wizerunek kobiety przyodzianej w amerykańską flagę (Stars and Stripes), idącej w tryumfalnym pochodzie w kierunku słońca.

Ma to symbolizować wolność. Rewers natomiast przedstawia tytułowego orła, trzymającego w dziobie wstążkę z łacińską maksymą „E Pluribus Unum” („Jedno z wielu”). Odnosi się to do rządu narodowego USA powstałego trakcie zjednoczenia poszczególnych stanów. Monety bulionowe jak wiadomo stanowią interesującą alternatywę dla tradycyjnych instrumentów inwestycyjnych – lokat, oprocentowanych rachunków bankowych, obligacji itd. Warto wiec zainteresować się monetami ze stanów zjednoczonych na pewno nie jeden z nas chciałby je mieć w swojej kolekcji. Są to naprawdę piękne i wartościowe monety, popularne na całym świecie przez co łatwo zbywalne i ciągle dające zyski dla inwestorów. Można je właściwie bez problemów najmniejszych zakupić w Internecie Lub u dilerów sprzedających monety bulionowe. Można je również dostać w sklepach z numizmatami w całym kraju.

One thought on “Moneta – Amerykański Orzeł

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *