Inwestycje w sztabki kruszcu

Krach na rynkach finansowych spowodował, że spora grupa inwestorów zaczęła się zastanawiać nad bezpieczniejszym sposobem inwestowania. Uważają, że może zyski będą mniejsze niż te, których ryzyko było większe, ale ulokowane w nich aktywa będą bezpieczniejsze. Dla tych, którzy chcą ulokować pieniądze na dłużej dobrą inwestycją może być kupowanie dzieł sztuki. Takie działanie ma podwójny efekt – z jednej strony mamy pewność, że ceny zakupionych obrazów, rzeźb lub innych dziełach nie spadną, a z czasem wartość będzie wzrastała, a z drugiej strony mamy niesamowita możliwość obcowania ze sztuką na co dzień, możemy się wręcz o nią ocierać.

Sztabki złota - zdjęcie znalezione na stronie Tvn24bis.pl
Sztabki złota – zdjęcie znalezione na stronie Tvn24bis.pl

Jednak z inwestowaniem w sztukę jest problem. Zakupionych obrazów czasem nie można sprzedać tak szybko jak by się chciało. Inaczej mówiąc dzieła sztuki jest trudno upłynnić, można się ze sprzedażą nie wstrzelić w popyt i co za tym idzie cena jaką się osiągnie ze sprzedaży będzie mniejsza niż się zakładało. Inną metodą dość bezpiecznego inwestowania jest zakup kruszców w postaci sztabek wyemitowanych przez mennice państwową. Pośród inwestorów najczęściej spotyka się inwestycje w złoto. Jest to z resztą najstarsza spotykana forma inwestycji w kruszce. Kupuje się złoto w postaci sztabek ale i w postaci numizmatów.

Numizmaty oprócz wartości jaką posiadają z uwagi na zawartość złota w wybitej monecie, posiadają również wartość kolekcjonerską – jej wartość z tego powodu może być kilka, a nawet kilkadziesiąt razy przewyższać tę wynikającą z wartości kruszcu w monecie. Jednak w przypadku upłynnienia, podobnie jak podczas sprzedaży dzieł sztuki, ceny jakie osiągniemy nie będą zadawalające. Dokonując zakupu złota lub srebra w sztabkach, nie korzystamy z dodatkowego bonusa jaki dają kolekcjonerskie wartości monet ale mamy możliwość w każdej chwili odsprzedania posiadanego metalu bez ryzyka, że cena jaką uzyskamy nie będzie nas zadawalająca. Podsumowując – inwestycje w sztabki kruszcu są bezpieczne-mimo chwilowych wahań spowodowanych niestabilnością kursu dolara do którego metale są denominowane jego wartość stale rośnie.

One thought on “Inwestycje w sztabki kruszcu

  1. Jeżeli chcemy zainwestować w kruszce to należy pamiętać, że najlepiej kupować złoto lub srebro gdy jest opłacalne. Należy zobaczyć na wykresie jaki aktualnie jest kurs. Jeżeli kurs jest zbyt wysoki względem ostatnich kilku lat to moim zdaniem nie ma sensu inwestować, ponieważ można stracić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *