Cena informacji w numizmatyce

Podobnie jak w przypadku inwestycji typu giełda i FOREX, tak i w numizmatyce kluczową zmienną stanowiącą o posiadanej kolekcji lub nawet o dochodach, gdy rozmawiamy o tej dziedzinie w kontekście zysków jest informacja.

Numizmatyka - zdjęcie znalezione na stronie Świat-numizmatyki.pl
Numizmatyka – zdjęcie znalezione na stronie Świat-numizmatyki.pl

Osoba chcąca na poważnie wziąć się za numizmatykę musi znać się na przedmiotach, które ma zamiar kolekcjonować, często płacąc nie małe pieniądze za niektóre drogie egzemplarze a także rozpoznawać prawdziwe niesamowite okazję od próby oszustwa. Jest to bardzo widoczne obecnie, gdy spora część handlu przeniosła się z targów staroci lub spotkań numizmatycznych do Internetu gdzie czujność bardzo często powinna być przynajmniej podwojona. Nie znaczy to jednak, że należy wszędzie doszukiwać się złych intencji oraz zakładać, że inni kolekcjonerzy to krętacze i złodzieje. Podstawą zawsze była wiedza i informacja.

Trzeba jednak pamiętać, że nawet tony przeczytanych książek i tysiące zdjęć na nic się zdadzą w przypadku braku trzeźwego myślenia, głowy na karku oraz prawdziwego sokolego oka.

One thought on “Cena informacji w numizmatyce

  1. Informacja o monetach nie jest taka ważna, ponieważ ważniejszy jest dostęp do monet lub zakupu srebra, złota po cenie złomu. Monety kupuje się przeważnie na licytacjach więc cena osiąga maksymalną kwotę. Czy wzrośnie tego nikt nie jest w stanie określić. Przeważnie monety z drugiej ręki tanieją.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *