Banknoty w Polsce

Polska stosuje nie tylko monety , ale także i banknoty. Mamy do dyspozycji wiele nominałów. Polacy wiedzą, że pieniądze nie leżą na ulicy. Dlatego trzeba o nie bardzo ciężko walczyć. To podnosi znaczenie finansów. Praca także sprzyja lepszemu postrzeganiu i szanowaniu pieniądza. Nie każdy jednak doświadcza takiej pracy i nie każdy może pozwolić sobie na takie same standardy. Oznacza to , że niektóre osoby w naszym kraju nie szanują banknotów, ani tym samym monet.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Trzeba je szanować, gdyż to one pozwalają nam normalne i wygodnie życie. Numizmatyka uczy traktowania i szanowania monet. Oczywiście, wszystko w dobrym ujęciu. Niestety, ale to hobby nie jest popularne i dlatego wielu ludzi nie wie, czym zajmuje się numizmatyk. Ciężko jest skojarzyć sam termin z monetami lub banknotami. W Polsce jednak panuje przekonanie, że numizmatyka jest dziedziną kompletnie niepotrzebną. Tak nie jest i sami musimy się o tym przekonać. Wtedy dopiero zrozumiemy fenomen tej dziedziny. Nigdy na to nie jest za późno.

One thought on “Banknoty w Polsce

  1. Niestety w lutym 2017 roku do obiegu zostanie wprowadzony pieniądz o nominale 500 zł z wizerunkiem królowej Jadwigi. Mam nadzieję, że do 2020 roku nie zostanie wprowadzony banknot 1000 zł, bo to źle wróży. Pożyjemy, zobaczymy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *