Aktualne banknoty polskie

Współczesne banknoty oraz monety , które są widoczne w naszym kraju nie pojawiły się kilka lat temu. One są od tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego szóstego roku intensywnie wprowadzane do obiegu. Niestety, ale ich czas przemija i kończy się. To widać po samym kursie waluty. Dlaczego tak się dzieje? Polska, jako kraj europejski wchodzi do strefy euro, czyli do strefy jednolitej waluty, która może okazać się dla nas bardzo ważna. Nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także i społecznym.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Oznacza to , że coraz większa liczba osób wierzy w starania rządu i polityki finansowej naszego państwa. Jednak na razie nie wiemy, kiedy to euro zagości do naszych domów. Ta data nadal jest przekładana. Tłumaczenie jest jasne. Nasz kraj jeszcze nie jest gotowy na tak drastyczną zmianę. Jedno jest pewne. Numizmatycy od razu po wycofaniu polskiego złotego całą kolekcję monet i banknotów obsadzą w swojej gablocie. Dlaczego? Ponieważ to będą monety , które wyszły z obiegu. Z każdym rokiem będą one zyskiwać na wartości.

One thought on “Aktualne banknoty polskie

  1. W lutym 2017 roku ma wyjść banknot 500 zł z wizerunkiem królowej Jadwigi. Miejmy nadzieję, że w 2018 roku nie wymyślą banknotu 1000 zł, bo wszyscy będziemy z czasem milionerami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *